Jövőre itthon
A következő cikk a RSB 3. számú közleményére egy reakció NÉZŐI szemmel.
3. Ebből a pontban először a Szuper 2000-re térnék ki. Az első szempont, ami alapján nem biztos, hogy rengeteg lesz belőle, ugyanis nem sokkal olcsóbb, mint egy WRC, vagy nem is az. A további szempontok között szerepel a magyar pályák átlag sebességei. Láttunk már példát rá, hogy egy ifj. Béres maximum 170km/h-val tud menni, míg egy top N-es autó akár 200km/h felett is. Jövőre a Szuper 2000-es autók kapnak még 50kg súlyt, míg az N-es autóknál a turbószűkítő egy milliméterrel növekedhet. A murvás versenyeken igaz jobbnak tűnik a Szuper 2000, de az idei év után biztosan merjünk többes számban beszélni?
Az S csoporttal kapcsolatban, valahogyan nem tudom elképzelni, hogy komolyabb WRC-t, vagy A8-as autót láthassunk itthon jövőre. Ki áldoz ugyanis pénzt erre? Enyém a legjobb kocsi, és menjek a sor végén rossz útviszonyok mellett? Bár ha más szemszögből nézem a történetet, legalább a prológokon még világosban láthatnánk őket…
Viszont akár szülinaposként bérelhetsz egy ilyen autót, és felszabadultan élvezheted a versenyt, és senki nem fogja azt mondani, hogy XY 52. helyezést ért el.
Viszont ne felejtsük el az etap kérdést, mert az is előfordulhat, hogy a verseny 30%-át drága költségvetésből így kell teljesíteni.A free géposztályok létrehozását nagyon jó ötletnek tartom, sok más országban jól működik. Viszont teszem fel a kérdést, megéri ezt nekem? Mert, ha van egy ilyen autóm, más rendezvényeken is el tudok indulni vele, sokkal kevesebbért, és talán kisebb az esélye is, hogy a verseny 30%-at etapban teljesítem.
A 2010-es évadra vonatkozó alapelvek (csak tervezet, az RSB ülésen még nem került elfogadásra):
A X-ik pont valahogy nem hagy nyugodni… Számoljunk picit, már kedden nem tudok aludni, és várom a szerdai tesztet, de ehhez három nap szabadságra lesz szükségem. Hét verseny, az már 21 nap. Mikor menjek nyaralni, a cégnél leállás is lesz, hogyan csináljak plusz szabadságokat? Ez lehet, hogy csak az én problémám, és itt fel is tehetitek a kérdést, hogy minek járok rallyra? Talán azért mert szeretek rallyra járni, ahogy szerintem rajtam kívül még nagyon sokan szeretnek. Csak hát sokan most nem tudnak erre időt szakítani, vagy szabadságot kivenni, és a pénz sem utólagos kérdés, de az is lehet, hogy nem kíváncsiak a Magyar Rallyra, és inkább elmennek, megnéznek egy VB-t, vagy IRC-t. Ha az utóbbit nézzük, elképzelhető, hogy jövőre már Pécsett is láthatnak ilyet, mert ugye Pécs jövőre Európa Kulturális Fővárosa lesz. Ha picit átgondoljuk az utolsó mondatom, amin szerintem az Eurosport is sokat gondolkodik, lehet benne valami. Legyen, mert jó lenne látni itthon ilyen színvonalas rendezvényt.
Térjünk vissza a fő témához: meg kell említenem a nézőket és a médiát is (nem konkrétan a „sárga mellényesekre” gondolok). Az utóbbi években egyre kevesebb van mindkettőből a pályák szélén. Ha se néző, se média, mi alapján adjuk el a versenyt egy szponzornak? Bár, ha a másik oldalt nézem, az ember hiány a rendezők előnyére is válhat, mert kevesebb a probléma… De biztosan ezt szeretnénk? Újra visszalépem picit, legyen a téma a „sárgamellényes”. Én is az vagyok, de ha nagyon rossz irányba megyünk lehet meg tanulok esküvőt fotózni, mert lehet jobb szórakozás lesz és majd elmegyek külföldre versenyt nézni.
… és hogy elmondhassam, nem csak én ülök háttal, név nélkül beillesztenék egy fórumozó üzenetet:
„Nem lesznek WRC-k, de lesz majd nagy küzdelem az N-ben.
Az emberek visszamennek a pályák mellé, újra lobognak a tábortüzek, ja és lesz IRC versenyünk... Hahaha.Idén se erőltettem az Rally I. osztályt, és azt hiszem jövőre sem lesz másképp, marad a jó kis RTE és egy - két külföldi futam.”
Remélem a cikkem nem bántott meg senkit, nem is volt ilyen célom, csak a véleményem szerettem volna leírni.
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.










