Elkelt Asi autója
A 2. EVO találkozón Magyar Gáborral is sikerült összefutni, és tõle tudtam meg, hogy a tavalyi pilótája Szíjj Zsolt idén, Asi tavalyi autójával indul!
Ma sikerült Zsoltit elérnem és az idei évrõl kérdeztem!
Szia. A Magyar Gabi említette, hogy idén autót és kategóriát is váltasz! Mit tudhatunk errõl?
- Elkezdtünk építeni egy EVO IX-est, de nem lett készen a versenyre! Sajnos elég késõn kezdtünk hozzá, és csak a harmadik versenyre lenne kész, ezért alternatív megoldást kerestünk! Nekem itt van a régi EVO VI-osom, ezért beneveztünk ezzel A csoportba, de ezt átalakítani A csoportosra sok pénzbe került volna és N csoportos autóval A csoportba menni nem sok esélyünk lett volna! Szétnéztünk a kiadó - eladó autók között és tudtunk egy viszonylag jó megállapodást kötni az Asival, és így az Õ autójával megyünk remélhetõleg egész szezonban!
Ha az EVO IX-esetek elkészül azzal már nem is mentek idén?
- Maximum egy - két külföldi versenyen, továbbá jövõre itthon szeretnénk vele menni!
Miért jöttetek el a Master Cars-tól?
- Jobban híve vagyok a saját autónak, mint a bérautónak és ezért történt!
Akkor ezek szerint az Asi autóját megvásároltad?
- Gyakorlatilag mondjuk úgy, hogy a tulajdonomba került! Csere volt, elég bonyolult azt kijelenteni, hogy megvettük!
Milyen terveitek vannak A8-ban?
- Tegnap mentem elõször az autóval és az elsõ pár méter után nem mernék ilyenekrõl nyilatkozni! Az elsõ versenyt mindenképp tesztnek szánjuk és szeretnénk végig érni!
Csapatban változás történt?
- Igen, a Bakos Dávid fog nekem navigálni ebben az évben, a bátyám pedig továbbra is a csapatfõnök és lehet egy - két versenyen az EVO IX-essel indulni fog!
Említettél két külföldi versenyt! Van már elképzelés róla mik lesznek ezek?
- Konkrétumot nem tudok még! Aszfaltos versenyeken kellene indulni, mert én aszfalton jóval gyengébb vagyok és gyakorolnom kellene! Viszont kaptam Olaszországba a Szardíniára meghívást, de ugye egy VB futam elég költséges! Lenne olyan olasz szponzor, aki a nevezési díjunkat kifizetné, de ettõl függetlenül a költségek még mindig magasak! Ezen még gondolkozunk, de gyorsan el kellene dönteni mit akarunk, mert a nevezési zárlat április elején van! Nem tudom, hogy az autó elkészül-e addig, és bizonytalanra meg nem akarok nevezni, még úgy sem, hogy a nevezést kifûzetné egy olasz cég, nem akarom elpazarolni ezt a lehetõséget!
Köszönöm, Egerben találkozunk!
- Én köszönöm!
Ezt a cÃmet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.










